Azienda

1976

Na początku lat siedemdziesiątych Agide Pancera, kierując się wyczuciem w interesach, dostrzega potencjał mocno rozwijającego się w tym okresie rynku studni artezyjskich i powołuje do życia małą spółkę Pancera Tubi zajmującą się sprzedażą rur stalowych.

1978

Działalność dobrze prosperuje, jednak wielu wiertniczych skłania się w stronę stosowania rur z PVC do realizacji studni. Firma Pancera Tubi zakupuje swoją pierwszą linię do produkcji gwintowanych rur z PVC do średnicy 114 mm. W tym samym roku, spółka opracowuje nowy typ filtra z PVC z powłoką wykonaną ze stalowej siatki, produkt całkowicie nowy i produkowany wyłącznie przez firmę Pancera.

1993

ARynek bardzo pozytywnie reaguje na ofertę rur z PVC i w niedługim okresie spółka poszerza gamę swoich produktów. Firma inwestuje ponownie w zakup kolejnej linii do produkcji gwintowanych rur z PVC do średnicy 400 mm.

1997

Pierangelo Pancera, syn Agide, rozpoczyna pracę w firmie rodzinnej.

2006

Rok 2006 jest dla firmy bardzo ważny, gdyż produkcja rur z PVC dalej się zwiększa, dzięki nabyciu nowej linii do produkcji rur gwintowanych o średnicy do 630 mm. Wachlarz produktów stał się w międzyczasie szeroki i różnorodny obejmując rury i filtry do studni, zarówno stalowe, jak i z PVC, różny osprzęt, ciecze wiertnicze, rury i filtry z polietylenu, sondy i bentonit do budowy studni geotermalnych.

2007

Firma przekształca się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Pancera Tubi e Filtri S.r.l.

Aktualnie, firma stale się rozwija obsługując rynek włoski oraz eksportując do licznych krajów zagranicznych